20. 7. 2018 Od bejbybazar.cz Off

Jak používat himalájské solné lampy?

Možná vás překvapí, že lampy samotné nevytvářejí negativní ionty. I když sůl je hygroskopická, což znamená, že přitahuje vlhkost, lampa nebude produkovat negativní ionty, dokud se neohřívá. Je to právě odpařování vlhkosti ze soli, které dodává solným lampám jejich zdravotní výhody.

Krystalová sůl, která tvoří každou z těchto svítidel, které jsou jedinečné ve formě a barvě, se vytvořila před dvěma sty miliony let. Každá žila a mramorovaná plocha je zázrak přírody. Pestrá krása těchto svítidel je stejně přínosná. Když jsou zapnuté, lampy vydávají jemné světlo, které přitahuje naše oči a zklidňuje nervový systém. Proto jsou skvělé na zmírnění stresu a jsou ideální pomůckou i při meditačních a relaxačních postupech.
Krystalové solné lampy je možné použít na pracovišti, v ložnici, v dětském pokoji, pracovně, při meditaci nebo v obývacím pokoji. Jakmile ji umístíte na některé místo, uvidíte, že konflikty zmizí jako zázrakem. Budete cítit, že jste naplněni nádherným klidem, který vás povede k tomu, abyste udělali častěji správnou věc ve správný čas.
Horníci, kteří pracují hluboko pod zemským povrchem v himálajských solných dolech, zřídka trpí alergiemi, astmatem a jinými respiračními onemocněními. Je to proto, že tráví své dny v prostředí nasyceném negativními ionty, které se přirozeně uvolňují z Himálajské soli.
Pro nejúčinnější používat himalájskou solnou lampu, nechte ji svítit co nejčastěji. Pokud budete mít více než jednu solnou lampu v každém pokoji nebo v místnostech, kde se nejvíce vyskytujete, dosáhnete nejlepší výsledky.
Také pokud léčíte sezónní alergie, nejlepší je udržovat lampu rozsvícené celý den a zavírat dveře a okna ložnice, aby se negativní ionty mohli vytvářet a cirkulovat v celé místnosti.
Vhodné je doplnit solnou lampu / se žárovkou, kahan by zhasl / skleněnou nebo keramickou miskou aromalampy, do které přidáte vodu a pár kapek některého vhodně zvoleného éterického oleje. Dosáhnete tak synergický účinek obou přírodních produktů. Možné je také aplikovat pár kapek vhodného éterického oleje na povrch solné lampy.
Himalájské solné lampy vydrží dlouho. Pokud máte solnou lampu na elektriku, stačí vyměnit žárovku, nebo v případě, že máte lampu na kahan, vyměnit ho za nový, zapálit a můžete pokračovat.
Solnou lampu stačí občas pouze jemně otřít od prachu, nedávejte ji pod vodu, nebo neponořujte do vody. Je to sůl a jako taková se rozpustí.

Všechny problémy vašeho života nebudou vyřešeny himálajskou solnou lampou. Ale po pár týdnech používání ve vašem domě byste si měli všimnout její příznivý účinek.