18. 2. 2015 Od bejbybazar.cz Off

K čemu slouží solná lampa

Solná lampa pozitivně působí na dýchací cesty, zlepšuje spánek, imunitu, prospívá nervové soustavě. Ocení ji zejména lidé trpícími alergiemi a respiračními onemocněními. Solná lampa pomůže zlepšit celkovou kvalitu vzduchu v místnosti. Pokud si ji položíte například na pracovní stůl, pocítíte podobný účinek, jako kdyby jste právě otevřeli okno.

Pravé solné lampy jsou kusy soli, která se těží v Himalájích a dalších horách na území Pákistánu, Nepálu, Indie a Číny. Tyto kusy horniny se pak opracují do různých tvarů a velikostí.

A jak solná lampa funguje? Vzácná růžová sůl se zahřívá svíčkou nebo žárovkou. Zahříváním se z ní do ovzduší uvolňují negativní ionty. Ty se vážou s pozitivními ionty škodlivých látek jako prach, pyl nebo kouř. Vedle toho solná lampa slouží jako dekorativní svítidlo navozující atmosféru klidu.

Cena solné lampy závisí na její velikosti, tvaru a zpracování. Na internetu natrefíte na solné lampy i za méně než 150,-. Jde o malé neopracované lampy s hmotností okolo 1 kg, které položíte na stůl a vložíte do nich kahan.

Surová solná lampa s dřevěným podstavcem a žárovkou stojí už trochu víc, kolem 250,-. Krásně broušené lampy ve tvaru jehlanu nebo koule vyjdou na přibližně 900,-. Cena velké solné lampy z pravé himalájské soli vážící od 60 do 100 kg se pohybuje okolo 5000,-. Jelikož má vysokou hmotnost, je vhodné položit ji na podlahu.