28. 9. 2017 Od bejbybazar.cz Off

Negativní ionty a himálajské solné lampy

Bohužel, mnoho vymožeností moderního života, jako jsou naše elektronické zařízení a topné a chladicí systémy, produkují množství pozitivních iontů, které uvolňují do vzduchu, který dýcháme, a způsobují zcela nevyvážený poměr iontů v ovzduší. To může přispět k rozvoji alergií, astmatu, stresu, nespavosti a jiných poruch spánku, bolesti hlavy a migrény a mnoha dalších zdravotních problémů u mnoha jednotlivců.
Negativní ionty a himálajské solné lampy

Měli jste někdy nutkání zhluboka se nadýchat po bouři při procházce v přírodě, po pláži nebo při procházce u vodopádu? Důvodem může být to, že vzduch je nabitý negativními ionty a vaše tělo je chce získat co nejvíce. Vzdušné nečistoty jako špína, prach, znečišťující látky, pyl a jiné alergeny mají pozitivní náboj. To jim umožňuje vznášet se ve vzduchu, kde se snadno dýchají. Záporné ionty, uvolňované himalájskými solnými lampami, se vážou na pozitivně nabité části a snižují jejich neškodnost tím, že jejich “nesou” k podlaze.

Co je to negativní iont?

V podstatě negativní iont je molekula kyslíku, která získala elektron. Oxid uhličitý je kladně nabitý iont, což znamená, že ztratil elektron. Pozitivní i negativní ionty existují ve vzduchu, který dýcháme. Víme, že negativní vždy přitahuje pozitivní. Záporné ionty přitahují pozitivní ionty, vážou se na pozitivní elektrony a dělají jejich neutrální.

Stejně jako čistý včelí vosk i solné himalájské lampy mají schopnost uvolňovat negativní ionty do ovzduší. Sůl přitahuje vlhkost ze vzduchu a rychle se odpařuje od tepla lampy. Tento jednoduchý proces vytváří negativní ionty.