18. 7. 2018 Od bejbybazar.cz Off

Pomůže při problémech s dýchací soustavou

Solná lampa není jen příjemným zpestřením interiéru vašeho příbytku. Její předností jsou zejména ionizační vlastnosti, které zlepšují ovzduší v místnosti a také přispívá ke zmírnění některých zdravotních problémů. Její účinky si nemohou vynachválit zejména astmatici a alergici.
Jsou staré miliony let

Solné lampy jsou bloky krystalů soli, které vznikaly už před miliony let, některé již v prvohorách. Těží se stovky metrů pod zemí a jejich opracování probíhá ve většině případů ručně. I proto je každá solná lampa originál a nikde na světě nenajdete přesně stejnou, jakou máte doma. Každý krystal má totiž jiný a originální tvar, vnitřní strukturu, jakož i barevný odstín.
Hlavním benefitem jsou léčebné účinky

Solné lampy vylučují do vzduchu částečky soli. Zahřátím krystalu (tedy např. Zapálením čajové svíčky v lampě) dochází ke lepšímu uvolňování soli do vzduchu. Takový vzduch má potom posilující a aktivující účinky na lidský organismus a zlepšuje celkovou kvalitu vzduchu, který v místnosti dýcháme . A to zejména v tomto období, kdy je naše dýchací ústrojí vystaveny zvýšené zátěži – střídavému pobytu na studeném vlhkém vzduchu ven a vyhřátém suchém vzduchu uvnitř.

Také by vás mohlo zaujmout: Nachlazení a plný nos? Tyto napařovací tipy vám jistě pomohou

Hlavním benefitem jsou léčebné účinky

uvolňuje dýchací cesty
napomáhá látkové výměně
je vhodná pro alergiky a astmatiky
upravuje krevní tlak
blahodárně působí na aktivizaci svalové hmoty
prospívá nervové soustavě
pomáhá při problémech se spánkem
zlepšuje stav lupénky
pomáhá při nachlazení a chřipce
zlepšuje imunitu

Skvělý ionizátor vzduchu v místnosti

Solná lampa plní funkci zdraví podporujícího prostředku, ale i vkusného estetického doplňku do domácnosti. No ne jen to. Tím, že se do vzduchu uvolňují krystaly soli, je také solná lampa efektivním ionizátorem vzduchu. Uvolňuje negativní ionty vzduchu, které vyvažují škodlivé pozitivní ionty, které se v našich bytech a domech vyskytují v přehnané míře, v důsledku přehnaného užívání elektrospotřebičů . Je to dáno přirozenými vlastnostmi soli, které byly prokázány již před mnoha lety. Díky vysokému efektu ionizace se zlepšuje ovzduší a prostředí v interiéru. O lampu se však třeba pečovat a pravidelně ji vlhčit, aby se sůl uvolňovala do ovzduší lépe.

Jakou barvu si vybrat?

Solné lampy existují v různých odstínech, přičemž podle některých odborníků, má každá barva lampy vliv na jiné zdravotní problémy. Jakou si tedy vybrat?

červená – je vhodná při problémech s krevním oběhem, zlepšuje činnost orgánů, tvorbu červených krvinek, dodává energii
oranžová – vhodná při dýchacích potížích – astmatu, alergii, kašli, ale i při problémech, které pociťují ženy v přechodu, zlepšuje stav při nachlazení, zlepšuje trávení, metabolismus, zvyšuje imunitu, pomáhá při depresích, navrací chuť k životu
žlutá – vhodná při zažívacích potížích, cukrovce, chorobách jater a žlučníku, při problémech s nervovou soustavou, vylučováním, podporuje detoxikaci organismu a podporuje činnost mozku
bílá – působí všestranně, je možné použít ji při všech problémech

Nemáte po ruce solnou lampu? Pomůže a podobně funguje i odpařovač. Do keramické misky nalijte vodu a nasypte klasickou kuchyňskou nebo mořskou sůl. Položte nebo nějakým způsobem připevněte tuto nádobku na radiátor. Takovým způsobem se vám bude do místnosti odpařovat jakoby mořská voda, vzduch ve vaší místnosti zvlhne a bude působit podobně léčivo, jako vzduch u moře. Vhodné je umístit odpařovač do ložnice.